Volksauto
 

Naudas aizdošana paziņām un draugiem

 

Mums katram var rasties situācija kad esam spiesti lūgt palīdzību citiem. Mums var nākties lūgt kādam draugam, lai aizdod mums naudu kādām vajadzībām. Šī situācija var būt ļoti nepatīkama, jo kuram gan patīk lūgt citu palīdzību, mēs parādam ka mēs paši netiekam ar visu galā vai atklājam citiem savus trūkumus. Tomēr šī situācija ir jāvērtē no abām pusēm. Lai arī lūgt draugam aizdot naudu ir grūti, arī cilvēks kuram to lūdzam nav labākā pozīcijā.


Katrs no mums strādā un pelna naudu, līdz ar to, mēs nevēlamies ar to riskēt. Aizdodot naudu mēs riskējam, turklāt tas nav kas tāds kas mums ir jādara, mēs to darām jo varam un tā ir pareizi. Taču tas nenozīmē ka tā ir jādara. Ja draugs palūdz aizdot naudu, ir grūti pateikt nē, nevaru, nemaz nerunājot par tādu lietu kā pateikt – piedod, bet es neaizdošu.


Aizdot naudu cilvēkiem kas ir jau sen pazīstami ir ļoti riskanti, jo atteikt ir grūti, bet aizdodot un nesaņemot naudu atpakaļ var zaudēt arī draugu. Tieši tāpat ir tam kurš aizņemas, ja rodas kādas problēmas ar naudas atdošanu var zaudēt arī labu draugu. Pat visstiprākās draudzības saites var tikt sarautas, īpaši tad, ja iesaistīta ir nauda.


Mūsdienās ir diezgan izplatīti pieņemt nostāju neaizdot naudu. Šādos gadījumos arī tas netiek īpaši glabāts kā noslēpums un apkārtējie zina ka jūs nelabprāt aizdosiet naudu. Šāda nostāja pat ir diezgan laba un pavisam saprotama, lai arī draugiem ir jāpalīdz, bet darot tā, jūs nevienam neatsakāt balstoties uz kādiem citiem iemesliem. Jūs neaizdodat, jo nevēlaties riskēt sabojāt attiecības ar šiem cilvēkiem un nevēlaties sarežģīt savu dzīvi. Protams, situācijas ir dažādas un labam draugam, patiesas vajadzības gadījumā, atteikt nebūtu tas labākais. Pašsaprotami, šāda rīcība arī var sabojāt šīs attiecības. Tomēr draugu starpā būtu jāvalda atklātībai un, ja nevēlaties aizdot naudu, draugi nelūgs to bez patiesi lielas vajadzības.


Daļa cilvēku arī baidās ka aizdodot naudu, apkārtējie sāks izmantot viņu labo sirdi. Protams ka šāda situācija ir iespējama, īpaši ja jūsu draugu vidū ir cilvēki kuri bieži nokļūst finansiālās grūtībās. Tad jūs varat kļūt par tādu kā glābšanas riņķi. Šādas situācijas var būt ļoti nepatīkamas, šie cilvēki var prast atrast veidus kā jūs pierunāt un tamlīdzīgi. Pieņemt lēmumu neaizdot naudu vispār, šādās situācijās var būt ļoti pareizs.


Tajā pašā laikā kad pieņemama šos lēmumus aizdot vai nē, mums ir arī jāņem vērā tas, ka mums ir dažādi draugi. Kādam kuru satiekam dažas reizes gadā, protams, aizdot jebkurā situācijā būs smags lēmums, bet labākajiem draugiem mēs parasti aizdodam īpaši par to nedomājot. Savam labākajam draugam, vajadzības brīdī, jebkuram būs grūti atteikt. Galu galā, tas ir labākais draugs. Bet ieviest sev uzstādījumus par to vai aizdot draugiem vai nē, tas tomēr ir katra individuāls lēmums un tā pieņemšana ir atkarīga no ļoti daudziem, individuāliem faktoriem. Tikai mēs paši zinām savu situāciju un savus draugus, kuriem var vairāk uzticēties, kuriem mēdz būt problēmas un kam aizdot vienkārši nedrīkst. Aizdot vai neaizdot ir ļoti grūti pateikt, bet paļauties tikai uz draudzību noteikti nevajadzētu, jo tā ir jūsu naudu kuru jūs esat nopelnījuši. Uzņemties liekus riskus var būt tā vērts, bet ne vienmēr.

Aizdod tikai atbildīgiem cilvēkiem!