Volksauto
 

Ka pareizi apieties ar naudu

 

 

Nauda ir katra cilvēka ikdienas neatņemama sastāvdaļa. Naudas ir daudz vai maz, bet katram no mums ir jāveic pirkumi, maksājumi, ir vēlmes atpūsties vai darīt ko citu. Diemžēl mūsdienās ir izveidojusies situācija ka ne visi prot ar naudu apieties. Daudzi no mums naudu tērē nedomājot par nākotni, vai to dara neapdomīgi.


Nauda neaug kokos, bet kamēr neesam iemācījušies ar to apieties, tieši tā var šķist. Pat ja zinām ka lai iegūtu naudu ir jāstrādā, dadzi šo naudu izšķiež un pēc tam sūdzas ka naudas nav, ka nekas nesanāk. Lai pareizi apietos ar naudu ir nepieciešams sevi kontrolēt. Impulsi mums liek naudu tērēt, bet ne vienmēr tas ir pareizākais. Protams, spontāni pirkumi vai izklaides ir ļoti patīkami un no tiem nevajag atteikties, bet šie izdevumi ir jākontrolē. Ja saņemot algu, puse tiek iztērēta tajā pašā dienā un par niekiem, tad jūs īsti nemākat apieties ar naudu.


Patiešām pareiza apiešanās ar naudu būs tad, ja to iekrāsiet, tērēsiet tur kur tas ir nepieciešams, pārdomāsiet savus izdevumus un līdzīgi, bet šādā veidā dzīve var būt diezgan drūma tāpēc pilnībā pievērsties katra centa kontrolēšanai arī nav obligāti. Nauda ir jātērē prātīgi, tas nenozīmē ka nedrīkstat sev neko atļaut.


Dodoties izklaidēties jums ir iespējas izlemt vai tērēt naudu par kokteiļiem un uzkodām vai tomēr no kaut kā atteikties. Jūs varat izlemt vai jums ir nepieciešams jauns telefons vai apģērbs un vai tas ir nepieciešams tieši šis, dārgais vai ir citi varianti. Lai pareizi apietos ar naudu nav nepieciešams dzīvot ļoti taupīgi, kas ir nepieciešams, ir saprātīgi apieties ar šo naudu. Nevis tērēt un tad domāt, bet otrādi.
Ja jūs pārdomājat savus pirkumus un izdevumus, tad jūs pareizi apejaties ar naudu. Protams, mēs varam kļūdīties arī pēc pārdomām, bet pirmais un svarīgākais ir domāt par to, ko darāt. Samaksāt ir viegli, bet šo naudu nopelnīt ir daudz grūtāk, tas ir katram jāatceras.