Volksauto
 

Kas padara cilvēku laimīgu Latvijā?

 

Laime ir katra cilvēka sapnis un mērķis dzīvē. Protams, mēs visi vēlamies, lai mums būtu nauda, māja, automašīna un mīlestība, tas viss tiek pieskaitīts pie laimes. Savā ziņā, nav nozīmes kurā pasaules malā dzīvojam, mēs visi vēlamies būt laimīgi un liela daļa laimes ir līdzīga visiem. No otras puses skatoties, laime ir dažāda, vienam cilvēkam tā ir mīlestība, citam tā ir pilns vēders un sev un ģimenei. Lai arī laime ir laime, katra prioritātes nedaudz atšķiras, bet vidēji skatoties mēs visi vēlamies vienu un to pašu.


Kas padara cilvēku laimīgu Latvijā?

Cik cilvēku, tik atbilžu. Vienam laime ir tad, kad ir labs darbs un ģimene, citam tā ir tad, ja Latvijā valda pārticība un saskaņa, ja valdība patiešām rūpējas par tautu, ja nav parādu un problēmu.


Daudzi pateiks ka Latvijā laimi atrast nav iespējams, tieši tāpēc tik daudzi ir izlēmuši doties dzīvot un strādāt citur. Tā tas gluži nav, katrs var atrast laimi neskatoties kur atrodas. Noteiktas formulas laimes iegūšanai nemaz nav. Tā var atnākt pie mums negaidot, mēs pat varam nepamanīt ka tā ir atnākusi. Šādi arī, parasti, notiek. Mūsu iedomātā laimes formula ne vienmēr ir pareizā un tā var atnākt pilnīgi negaidītos veidos. Negaidīts ģimenes pieaugums var atnest jums laimi, pat neskatoties uz grūtībām kas var nākt līdzi šim notikumam.


Latvieša laime ir ļoti sarežģīti nosakām. Daudzi šajos laikos teiktu ka būtu laimīgi arī tad, ja varētu vienkārši dzīvot nesatraucoties par parādiem, par nākotni. Tas neatšķiras no tā, ko teiktu citu valstu iedzīvotāji. Mēs visi vēlamies dzīvot labi, bet laimei ar to var būt par maz. Mums ir jāiemācās priecāties par to kas mums ir, mazāk jāsūdzas par to, ko mainīt nevaram. Jāizmanto tās iespējas kas mums paveras, jāpriecājas un jādzīvo mazāk skrienot pēc iedomātās laimes, varam atklāt ka laime jau mums ir tepat blakus, vienkārši neesam to pamanījuši.