Volksauto
 

Kabatas naudas izsniegšana bērniem

 

Kabatas nauda katram bērnam, protams, ir svēta lieta, vismaz no bērnu skatu punkta. Arī bērniem ir savi izdevumi, ar laiku, protams, šie izdevumi kļūst lielāki un lielāki. 8 gadu vecumā, naudiņa ir vajadzīga kādiem našķiem skolā, bet vēlāk jau parādās citas vajadzības un tēriņi.


Kopskatā, kabatas nauda būtu jādod katram bērnam. Bet tai ir jābūt noteiktai nevis šonedēļ tik, nākošnedēļ atkal kas cits. Ar kabatas naudas izsniegšanu, jau no bērnības var mācīt bērnam kā apieties ar naudu, naudas vērtību. Ja šis jaunais cilvēks zina ka saņems, teiksim, 15 Eiro uz visu nedēļu, ne vairāk ne mazāk, ar šo naudu ir jārēķinās, tēriņi ir jāplāno, jo vairāk nebūs.


Savā ziņā, kļūda ko pieļauj daudzi vecāki ir pastāvīga naudas došana, nevis kā kabatas nauda, bet tiklīdz bērns paprasa. Pat ja tiek dota kabatas nauda, to visu laiku papildina. Tiklīdz bērns ir iztērējis iedoto, tā iedod vēl nedaudz un vēl, un tā turpina. Šādā veidā, nav pārsteigums ka bērns prasa atkal un prasa vairāk. Vecāki jau ir ieaudzinājuši šo ieradumu un tas neliekas nekas slikts, bērns zina ka var iztērēt kabatas naudu kas paredzēta nedēļai vienā dienā un nākamajā dienā saņems vēl. Ieaudzinot šādu paradumu tas nebūt nav labākais. Pat tad, ja jums ir pietiekoši līdzekļi, lai to darītu un nevēlaties, lai jūsu bērnam kaut kā trūktu, ieaudzināt bērnā spēju novērtēt naudu ir ļoti svarīgi.


Ja bērnam patiešām ir jārēķinās ar to, ka uz noteikto laiku ir noteikta naudas summa, bērni to arī darīs. Tā vietā lai iztērētu visu vienā dienā, viņš centīsies saplānot savus izdevumus. Šādā veidā, jūsu bērns jau sāks gatavoties pieauguša cilvēka dzīvei un tas nozīmēs ka pratīs labāk apieties ar naudu kad būs jāmaksā rēķini, jāpērk pārtika, jātērē nauda izklaidēm un citur.


Izsniedzot kabatas naudu, pozitīvi ir arī noteikt kādus papildus noteikumus. Piemēram, saņemot skolā labākas atzīmes var saņemt piemaksu kabatas naudai, otrādi, no kabatas naudas tiks kaut kas atskaitīts. Mēs visi vēlamies lai mūsu bērni mācītos pēc iespējas labāk un ar kabatas naudu to ir iespējams panākt. Tā ir papildus motivācija censties un uzrādīt labākos rezultātus. Šādi arī var bērnam mācīt atbildību par savu rīcību. Kā zinām, pieaugušie strādā, lai saņemtu naudu, bet ja slikti strādājam vai kavējam darbu, mēs varam zaudēt darbu vai saņemt mazāku algu. Mazākos apmēros, varam jau bērnībā iemācīt uzņemties atbildību par sevi un novērtēt darba vērtību. Varam bērnam parādīt ka par saviem solījumiem ir jāuzņemas atbildība un par labu darbu var saņemt arī bonusus.


Kabatas nauda ir ļoti noderīgs instruments vecāku arsenālā. Ar to var bērnam mācīt gan dzīves gudrības gan iemācīt novērtēt naudu. Ja bērns parāda sevi no labākās puses, tad saņem atlīdzību, ja mācās slikti vai kā citādi, nākas saskarties ar sekām. Protams, vecākiem nepatīk ja bērns ir dusmīgs, jo ir beigusies kabatas nauda un vairs nedod naudiņu, bet kādu dienu šis bērns jums var pateikt paldies. Iespējams tas notiks tikai tad, kad pašam bērnam jau būs bērni, bet šīs gudrības un iemaņas kuras ieaudzināsiet noteikti atmaksāsies. Saprotiet, ka nauda kuru dodat bērnam ir vairāk kā tikai nauda, tā ir iespēja mācīt, ne tikai apmierināt bērna vēlmes.