Volksauto
 

Vai kredītu izmantošana var izraisīt atkarību?

 

Kredīti ir dažādu problēmu risināšanas palīgs. Mēs varam aizņemties gan pirkumu veikšanai gan dažādu maksājumu veikšanai, arī neparedzētos gadījumos kredīti var būt ļoti noderīgi, bet tiem ir arī ēnas puse. Turklāt, šī ēnas puse var būt pat ļoti nopietna.
Ja mēs pierodam pie iespējas aizņemties, mēs varam sākt uz to paļauties nemaz neapsverot citas iespējas. Tepat Latvijā ir ļoti daudzi kuri ir nonākuši neapskaužamā situācijā, jo kādā brīdī sāka aizņemties kredītus un nokļuva parādnieku sarakstos aizņemoties par daudz un pārāk bieži. Īpaši tas attiecas uz ātrajiem kredītiem kurus var aizņemties uz mēnesi un tad ņemt nākamos. Bieži vien rodas situācija ka aizņemamies vienu, tad to atmaksājam, bet ir nepieciešams jau nākamais. Tā tas turpinās līdz ar vienu kredītu vairs nepietiek un tad sākas īstās problēmas.


Kredīti ir ļoti noderīgi, bet katrs kredīts nes sev līdzi riskus un ir jābūt ļoti uzmanīgiem aizņemoties. Ja sākam aizņemties kredītus pastāvīgi, tas, agri vai vēlu, bet nesīs kādas problēmas. to var nosaukt par apburto loku, jo aizņemamies atkal un atkal, un ar katru reizi atmaksāt nākas vairāk un vairāk.


Nevienam nevajadzētu baidīties aizņemties, bet tas ir jādara ļoti pārdomāti un uzmanīgi. Ja ir vajadzība, tad atteikties no kredīta tikai lai neriskētu nav nepieciešams. Galvenais ir nepaļauties uz šo iespēju ilgtermiņā. Šī nauda maģiski nekrīt no debesīm, mums to nākas atmaksāt un tas ir jādara ar procentiem. Ir viegli paļauties uz šo iespēju aizņemties, bet nedrīkst to plānot kā pastāvīgu variantu. Kredītam ir jābūt kā rezerves variantam, pretējā gadījumā, jūs riskējat izveidot ieradumu un kā jau zinām, mainīt ieradumus ir ļoti grūti. Turklāt, var pienākt brīdis, kad kredīts ir patiesām nepieciešams, bet vairs nebūs šādas iespējas.


Katrs kredīts ir rūpīgi jāpārdomā, jo ne vienmēr tas patiešām ir nepieciešams. Bieži vien, kredīts ir vieglākais ceļš, bet nebūt ne labākais un pareizākais.